Koloroterapia

Koloroterapia, zwana inaczej chromoterapią to w najprostszym ujęciu wspomaganie leczenia przy uszyciu kolorów.

Koloroterapia polega na wprowadzeniu do organizmu człowieka różnymi metodami odpowiednich barw.

Dzięki powyższemu, widmo kolorowego światła jest pochłaniane przez pole energii ludzkiego ciała, skórę i oczy, co oddziałuje w odpowiedni, pożądany sposób na sferę psychiczną i fizyczną pacjenta

Prezentowana metodę znali juz starożytni, wykorzystując ją z powodzeniem w zwalczaniu szeregu dolegliwości. Jest metodą uznaną na całym świecie, czego najlepszym dowodem jest seria urządzeń Bioptron, powszechnie używanych w medycynie i kosmetologii.

Terapia światłem, realizowana jako punktowe naświetlanie poszczególnych partii ciała wiązką światła o odpowiednich parametrach, w tym odpowiednim kolorze stosuje się m.in. w do:.

 • wspomagania leczenia schorzeń dermatologicznych oraz gojenia się ran;
 • uśmierzania bólu w przypadku zranień, kontuzji;
 • wspomagania leczenia reumatyzmu, zapalenia stawów;
 • wspomagania leczenia przeziębień, schorzeń gardła, infekcji, bólu głowy, uszu, gardła, migdałów itp.
 • wsparcia leczenia cukrzycy i in.

Oddziaływanie na organizm człowieka kolorami polega również na wprowadzeniu koloru jako energii, ubioru, spożywanie warzyw i owoców w danym kolorze lub otaczaniu się przedmiotami o danym kolorze.

Można także wykorzystać oświetlenie wkręcając żarówki kolorowe. Każdy kolor posiada widmo, które wchłaniane jest przez ciało ludzkie.

Oddziaływanie światłem i kolorem może, w zależności od celu jaki został przyjęty, działać pobudzająco, uspakajająco, dodawać optymizmu czy energii.

Zabiegi koloroterapeutyczne zalecane są również przy:

 • złym samopoczuciu;
 • braku energii;
 • alergiach;
 • złej przemianie materii;
 • uszkodzeniach skóry i tkanek;
 • depresji;
 • braku równowagi wewnetrznej;
 • bólach i skurczach róznego pochodzenia;
 • braku odporności;
 • problemach z koncentracja;
 • bezsenności czy niespokojnym śnie;
 • nerwicach.

Zabiegi z zakresu koloroterapii wykonywane są, oprócz innych technik, z wykorzystaniem oryginalnej lampy Bioptron Compact z zestawem filtrów.

Zabiegi i konsultacje

Zabiegi oraz konsultacje koloroterapeutyczne realizowane są wyłącznie w trybie indywidualnym - bez obecności osób trzecich czy innych pacjentów.

Konsultacje koloroterapeutyczne mają za zadanie określenie optymalnego zakresu barw oraz źródła ich dystrybucji, jakie pacjent winien stosować oraz cel ich stosowania.

W zależności od rodzaju i zakresu schorzeń, może wystąpić potrzeba zastosowania serii zabiegów w ustalonych z pacjentem odstępach czasu.

Każdorazowo, pierwszy zabieg koloroterapeutyczny poprzedza przeprowadzany z pacjentem wywiady, mający na celu określenie znanych schorzeń oraz optymalizację zastosowanej metody wspomagania leczenia.

WAŻNE: Zabieg koloroterapeutyczny nie wyłącza czy nie zastępuje standardowych metod terapeutycznych w tym farmakoterapii. Przerwanie czy modyfikacja dotychczasowej terapii winna zostać dokonana jedynie przez lekarza prowadzącego, na podstawie stwierdzonych postępów terapeutycznych. Centrum Medycyny Naturalnej Anna Migas nie ponosi żadnej odpowiedzialności za negatywne konsekwencje samodzielnego przerwania lub modyfikacji terapii przez pacjenta.

Wizyty domowe

W ramach poszerzania usług oferowanych przez Centrum Medycyny Naturalnej, proponujemy Państwu korzystanie oferty zabiegów koloroterapeutycznych również w Państwa domach lub innych miejscach aktualnego pobytu.

Usługi wykonywane w ramach "Wizyt Domowych" nie odbiegają swoim profesjonalizmem od wykonywanych w siedzibie Centrum Medycyny Naturalnej.

Usługi z zakresu "Wizyt Domowych" świadczone są w obrębie granic administracyjnych miasta Krakowa, a po uzgodnieniu także na terenie całej Polski.

Skorzystanie z usługi "Wizyty domowe" wymaga wcześniejszego uzgodnienia terminu drogą telefoniczną lub elektroniczną.

stat4u
"Centrum Medycyny Naturalnej" staniwi markę handlową Gold Coin sp. z o.o. z siedzibą w 31-724 Kraków, os. Na Wzgórzach 35/8, zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze S±dowym prowadzonym przez Wydział XI S±du Rejonowego dla Krakowa ¦ródmie¶cie w Krakowie pod numerem 0000597425, całkowity, pokryty kapitał zakładowy 10.000,00 PLN. Celem działania Centrum Medycyny Naturalnej Gold Coin sp. z o.o. jest propagowanie wiedzy z zakresu medycyny naturalnej oraz świadczenie usług z zakresu bioenergoterapii, masażu leczniczego oraz kursów samoleczenia Reiki. Wszelkie prawa związane ze znakami graficznymi, logotypami oraz treściami publikowanymi w ramach niniejszego serwisu oraz treściami przekazywanymi lub udostępnianymi zastrzeżone (all rights reserved). (c) GC.